Lokalita

Kunerad je obec na Slovensku v okrese Žilina, na úpätí Lúčanskej Fatry, a 15 km na juh od Žiliny, je známa svojim zámkom, ktorého história siaha až do roku 1914. Po rekonštrukcii v roku 1959 kaštieľ slúžil ako liečebný ústav. Po roku 1989 bol kaštieľ sprivatizovaný. Počas rekonštrukčných prác v roku 2010 bola strecha zničená požiarom a zámok poškodený vodou pri hasení. Súčasní noví majitelia v spolupráci s obcou a pamiatkovým úradom v Žiline vykonávajú na zámku rekonštrukčné práce.

Rajecké Teplice, ktoré sú od Kuneradu vzdialené len 3,5 km, sú najznámejšie svojimi prírodnými termálnymi liečebnými kúpeľmi, patria medzi najznámejšie a najpríťažlivejšie na Slovensku. Súčasťou mesta a kúpeľov sú dva parky vo francúzskom a anglickom štýle. Nachádza sa tu národná prírodná rezervácia Kozol, ktorá pomenúva rovnomenný vrch v juhovýchodnej časti katastra obce v pohorí Lúčanskej Malej Fatry. Rezervácia má rozlohu 91,58 hektára a je prístupná turistickým chodníkom.

V meste okrem kúpeľov a termálneho kúpaliska nájde návštevník aj fitnescentrum, tenisové kurty, minigolf, disk-golf či viacero reštaurácií. Mestom prechádzajú aj viaceré cyklotrasy.

Realitná kancelária DOM

Sme realitná kancelária s dlhoročnými skúsenosťami na slovenskom realitnom trhu. Zabezpečujeme pre našich klientov kompletný realitný servis, predaj, prenájom a správu nehnuteľností. Našou víziou je vytvoriť Dokonale Obytné Mesto, v ktorom sa naši klienti budú pri predaji či kúpe cítiť bezpečne, pretože dbáme na odbornosť a bezpečnosť a preverujeme vždy reálny stav po právnej i vecnej stránke.

Karol Korman
CEO